Telefon: 52 321-58-28

Okulary są nadal najbardziej popularnym i cenionym rozwiązaniem przy korekcji wad wzroku. Aby posłużyły nam jak najdłużej musimy szczególnie o nie dbać. Ta wiedza przyda się na pewno wszystkim użytkownikom okularów. Ze względu na to że nosimy je na nosie kilkanaście godzin każdego dnia musimy dbać przede wszystkim o to, żeby nie były brudne ani zatłuszczone. Jest to też niezwykle ważne jeśli chodzi o aspekt higieny skóry. Brud zbierający się na okularach zatyka często pory skóry oraz powoduje powstawanie wyprysków.

Jak je czyścić i jakie błędy popełniamy najczęściej?


Najczęstszym błędem jest czyszczenie okularów na sucho, bez uprzedniego umycia ich. Na soczewkach okularowych łatwo gromadzi się kurz i inne drobne zanieczyszczenia, które przy wycieraniu na sucho rysują nam powierzchnię soczewek okularowych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest włożyć okulary pod kran z ciepła wodą i każde ze szkieł przemyć z każdej strony.

Po usunięciu zanieczyszczeń musimy usunąć warstwę tłuszczu i brudu, która na nich pozostała, w tym celu korzystamy ze szmatki do czyszczenia szkieł, którą najprawdopodobniej każdy otrzymał w zestawie. Trzymając okulary za nosek spryskujemy specjalnym płynem do czyszczenia okularów każdą z soczewek i wycieramy je wspomnianą ściereczką do sucha.

W okularach słonecznych i okularach z plastikowymi oprawkami może dodatkowo zbierać się brud w szczelinach pomiędzy szkłami a oprawką. Możemy usunąć te zanieczyszczenia za pomocą patyczka zanurzonego w odrobinie spirytusu.

Przy temacie właściwego dbania o okulary nie możemy pominąć aspektu właściwego ich przechowywania. Błędem jest odkładanie okularów na półce, biurku czy stole. Ryzykujemy tu zarówno porysowanie powierzchni soczewek okularowych oraz ich bezpieczeństwo, gdyż mogą stać się obiektem zabawy dzieci, również psa czy kota. Najlepiej i najbezpieczniej jest przechowywać je w specjalnym futerale, etui.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym salonem optycznym.

Zapoznaj się z innym artykułami:

Jak dokonać dobrego wyboru okularów przeciwsłonecznych ?

Ślepota na własne życzenie?

Jak i czy chronić się przed nadmiarem światła niebieskiego?

Dlaczego i po co mi okulary?

ul. Gdańska 9 - Bydgoszcz - telefon: 52 321-58-28

Autoryzowany partner