Telefon: 52 321-58-28

Jak za pomocą odpowiednio dobranych okularów możemy chronić wzrok przed zdobyczami cywilizacji?

 

Z upływem czasu i nastania ery internetu, telewizja przestaje być dla nas najważniejszym źródłem informacji i rozrywki. Statystyczny Polak spędza codziennie ponad cztery godziny w Internecie, a szacuje się, że za trzy lata liczba ta wzrośnie do ponad 10 godzin dziennie!

 

Każda metoda ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem jest konieczna i trzeba o niej mówić, a w praktyce wykorzystywać wszystkie mozliwości, które daje nam dzisiaj technologia produkcji soczewek okularowych.

 

Jest to niezwykle ważne, aby chronić nasz wzrok przed takimi chorobami jak AMD czy zaćma. Nie możemy w tym miejscu wspominać tylko o szkodliwym wpływie na nasz wzrok tzw. światła niebieskiego (link do artykułu), bowiem najwięcej szkodliwego światła dostarcza słońce. Każdy moment od chwili przebudzenia rano, aż do wieczora powinien być wykorzystany na ochronę naszych oczu i naszego wzroku. Szkodliwe światło dociera nie tylko do gałki ocznej, co stanowi element rozwoju zaćmy, ale również do zewnętrznych warstw siatkówki, a to z kolei zwiększa szanse na rozwój AMD.

 

Taką ochronę możemy zapewnić naszym klientom za pomocą odpowiednio dobranych soczewek z dobrymi powłokami antyrefleksyjnymi, przez co w bardzo dużym stopniu zmniejszamy ryzyko wystąpienia wspomnianych chorób. W zależności od trybu życia i potrzeb klienta możemy zaproponować ochronę za pomocą szkieł z wielowarstwowym antyrefleksem Stayclean, z powłoką BlueCare czy z fotochromem Transitions.

Soczewki z powłoką stayclean to soczewki nowej generacji, które oprócz redukcji kłopotliwych odblasków, ułatwiają utrzymanie okularów w czystości.

Soczewki z powłoką BlueCare neutralizują szkodliwe niebieskie światło, które jest emitowane przez wszystkie urządzenia cyfrowe (więcej na ten temat przeczytacie tutaj –link).

Soczewki fotochromowe Transitions dostosowują się do zmiennych warunków nasłonecznienia, dając 100% wygody i komfortu użytkowania. Na zewnatrz przyciemniają się w zależności od ilości promieniowania słonecznego, natomiast w pomieszczeniach są w pełni przezroczyste, ponadto charakteryzuje je szybki czas ponownego rozjaśniania.

 

W kwestii ochrony wzroku, nie możemy zapominać o kierowcach, bowiem żyjemy w świecie, w którym przemieszczanie się samochodem należy do codzienności. Większość z nas, kiedy mowimy o bezpieczeństwie, ma na myśli rodzaj i wyposażenie pojazdu. A to nasz wzrok stanowi czynnik kluczowy! Dlatego musimy zadbać o wyraźne i komfortowe widzenie. W tym celu zostały wprowadzone innowacyjne soczewki DriveCare, przeznaczone specjalnie dla kierowców, które zapewniają osobom kierującym pojazdem komfortowe widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy. Soczewki te zapewniają szerokie i wyraźne widzenie na każdą odległość oraz redukują odbalski nawet do 90 %. Soczewki dla kierowców występują w wersji jednoogniskowej (np. na dal) oraz w wersji progresywnej i fotochromowej.

 

Zapraszamy do  naszego salonu optycznego, nasz personel w oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie pomoże dobrać odpowiednią ochronę dla Twoich oczu!

ul. Gdańska 9 - Bydgoszcz - telefon: 52 321-58-28

Autoryzowany partner